Zakładanie działalności gospodarczej

Zakładanie działalności gospodarczej

Założenie własnej firmy to często przełomowy krok w życiu zawodowym. Wiele osób zwleka z podjęciem takiej decyzji, ponieważ obawia się różnych trudności, jakie mogą pojawić się podczas procesu rejestracji nowej działalności. Jeśli Państwo także zdecydowali się otworzyć własną firmę lub dopiero zastanawiają się nad taką opcją, jesteśmy po to, aby służyć pomocą na każdym kroku tego procesu.

Etapy zakładania działalności gospodarczej

Po wybraniu formy prawnej oraz organizacyjnej prowadzenia działalności, należy ją zarejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Można to zrobić, składając odpowiedni wniosek drogą tradycyjną w urzędzie miasta lub gminy. Rejestracja jest bezpłatna i możliwa także do przeprowadzenia poprzez formularz elektroniczny. Zakładanie działalności na tym etapie się jeszcze nie kończy. Kolejne kroki w tym procesie, to uzyskanie numeru REGON (zgłoszenie do urzędu statystycznego), otwarcie firmowego konta w banku, rejestracja w urzędzie skarbowym oraz zgłoszenie do ZUS. Jeśli w firmie zatrudniani będą pracownicy, należy zawiadomić Państwową Inspekcję Pracy.

Jak możemy Państwu pomóc w założeniu firmy?

W biurze rachunkowym Księgowość PLUS świadczymy fachową pomoc przy zakładaniu działalności. Nasi klienci mogą liczyć nie tylko na sprawne przeprowadzenia wszystkich etapów otwierania firmy, lecz także na profesjonalne doradztwo zawiązane z takimi zagadnieniami, jak wybór najkorzystniejszej formy opodatkowania (np. na zasadach ogólnych, w formie podatku liniowego lub karty podatkowej) czy otwarcie konta bankowego. Zakładanie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dokonania wielu formalności i przestrzegania terminów ich wymagalności. Nasze biuro zajmie się w Państwa imieniu przeprowadzeniem tych wszystkich niezbędnych procedur.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Zlecenie naszemu biuru założenia firmy to dla Państwa przede wszystkim oszczędność czasu, nieoceniona wygoda i spokój. Biuro rachunkowe Księgowość PLUS tworzy zespół doświadczonych specjalistów z zakresu księgowości. Gwarantujemy bezproblemową oraz życzliwą współpracę. Decydując się na naszą pomoc przy zakładaniu działalności, mogą być Państwo pewni, że cały proces przebiegnie sprawnie i zgodnie z wymogami prawnymi.Świadczymy nasze usługi po to, żeby Państwo mogli bezstresowo zacząć prowadzić swoją firmę, a potem skupić się na jej rozwijaniu, bez martwienia się o sprawy rachunkowe.

Biuro rachunkowe Księgowość PLUS pomoże Państwu nie tylko w założeniu działalności, lecz także zapewni pełną obsługę księgową i kadrową istniejącej już firmy, zajmujemy się m.in. prowadzeniem księgi przychodów oraz rozchodów, ksiąg rachunkowych, sporządzaniem listy płac, a także rozliczeniem składek ZUS. Na każdy etapie prowadzenia firmy jesteśmy do Państwa dyspozycji, służąc specjalistycznym doradztwem.

Jeśli mają Państwo pytania bądź potrzebują pomocy przy zakładaniu działalności gospodarczej, zapraszamy do kontaktu lub osobistych odwiedzin w jednym z naszych biur w Pruszczu Gdańskim i Juszkowie.